KARLOVAC – Bogata koncertna sezona, tijekom koje je Glazbena škola Karlovac organizirala niz nastupa ne samo u našem gradu već i u hrvatskoj metropoli, nastavlja se idući tjedan autorskim koncertom karlovačkog kompozitora Zdravka Lončarića u Muzeju Mimara u Zagrebu. Koncert je organiziran u povodu 40 godina Lončarićevog umjetničkog rada, a na njemu će nastupiti profesori Glazbene škole koji će izvesti neka od najpoznatijih djela svog kolege.
Zdravko Lončarić je glazbeno obrazovanje stekao u Glazbenoj školi u rodnom gradu, skladati je počeo srednjoškolskim danima, a studij glazbe završio je Akademiji za glasbo u Ljubljani na odjelu za kompoziciju, na kojemu je diplomirao kao student generacije. Od 1992. godine profesor je Glazbene škole Karlovac, gdje predaje harmoniju, polifoniju i solfeggio. Koncert u Mimari stoga je ujedno i promocija najstarije glazbene škole u Hrvatskoj – karlovačke Glazbene škole.
Koncert će biti održan u utorak, 6. listopada, u 20 sati. Ulaz je besplatan, a za karlovačku publiku organiziran je i prijevoz. Svi zainteresirani za organizirani prijevoz u Zagreb trebaju se prijaviti u Glazbenu školu.

